Сайт Деда Мороза в Киеве

Традиції святкування Нового року в Італії

Як і мешканці інших країн, італійці на Новий Рік готують святковий стіл, заповнений різноманітними стравами. Так, італійці люблять смачно поїсти!

Одна з дуже старих новорічних традицій в Італії — бити посуд (тарілки, склянки …) опівночі, щоб випустити всю біль і негативну енергію, яка накопичилася за рік.

Також кажуть, що на Новий рік італійці викидають з вікон старі меблі. Ось що сказав з цього приводу італійський співак, композитор і популярний телеведучий Пупо (Енцо Гінацці):

— Насправді це така туристична омана. У кожному регіоні Італії свої традиції, які часто не сприймають жителі сусідніх областей. Так, ця історія з меблями більше підходить для південних італійців — вони більш схильні до руйнувань, ніж, наприклад, ми, тосканці. У центральних і північних районах такі методи боротьби за Новий рік ніколи не підтримували. Мені особисто ця традиція здається надто брутальною. Та і як я насмілюся викинути свої меблі, якщо вони не просто старі — це практично антикваріат! Так що жителі півдня можуть займатися подібною нісенітницею, але тосканці — ніколи!

Дуже популярна традиція у всій Італії — підривати петарди і різні хлопавки, не тільки для того, щоб повеселитися, а й прогнати злих духів. Особливо славиться підриванням петард Неаполь в новорічну ніч, тут до 2-3 годин ночі неможливо вийти на вулицю (все в диму і всюди чути вибухи).

Також дуже відоме вірування в Італії, що нібито на календулі, в перші 12 днів Нового Року, можна передбачити, яким буде поточний рік.

Схожа традиція також свідчить, що прийдешній рік можна передбачити по першій людині, яку ти зустрінеш в Новому Році: зустріти стару або горбату людини — до вдачі, а зустріти дитину або священика — навпаки, до невдачі.

Дуже відома традиція в Італії їсти сочевицю в новорічну ніч. Чим більше ви її з’їсте, тим більше у вас буде грошей! Так само в деяких регіонах їдять виноград, який приносить гроші.

Цікава традиція прийшла сюди з Іспанії, потрібно взяти гілочку винограду і підрахувати виноградинки на ній, а в кінці, коли починається відлік нового року, потрібно з’їсти 12 виноградинок в 12 останніх секунд року, що минає (вони символізують 12 місяців). Взагалі, в Іспанії виноград приносить вдачу, як в Італії сочевиця.

Якщо в новорічну ніч вмочити палець у келих з шампанським і доторкнутися ним до свого вуха, удача обов’язково посміхнеться тобі у наступному році (або ж доторкнутися до вуха того, кому ти бажаєш удачі).

Ну і останнє, що приходить в голову, це те, що в Італії в новорічну ніч прийнято одягати нову червону білизну, яка символізує не тільки любов і удачу, а й родючість. Тому в Італії так популярно на новий рік дарувати червону нижню білизну. Але згідно з традицією, цю білизну потрібно викинути на наступного дня!